21 kwietnia 2017 Aloes - właściwości zdrowotne
Co może zyskać organizm dzięki aloesowi?

Mówiąc o właściwościach aloesu w pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na to, że aż 96 procent jego składu stanowi woda, nic więc dziwnego, że mówimy o rozwiązaniu, dla którego charakterystyczne są właściwości nawilżające.

Okazuje się jednak, że i pozostałe 4 procent są warte uwagi, mamy bowiem w ich przypadku do czynienia z imponującą ilością składników aktywnych biologicznie oraz witamin niezbędnych do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Jego stosowanie przynosi wiele korzystnych zmian, którymi warto się zainteresować. Wystarczy, że będziemy pić sok z aloesu regularnie, a dopasujemy wiele dobrych składników do naszego organizmu, a co za tym idzie, poprawimy sposób, w jaki funkcjonuje.

Wpływ aloes na nasze zdrowie

Aloes to także znakomite rozwiązanie, gdy chcemy poprawić ogólną kondycję organizmu, w tym również kondycję skóry. Sok z aloesu dostarcza naszemu organizmowi wiele wartościowych składników, wśród których na pierwszy plan wysuwają się cukry i to zarówno jedno-, jak i wielocukry wpływające korzystnie na naszą odporność i wspomagające organizm w walce ze stanami zapalnymi. Cennymi składnikami są również aminokwasy zwłaszcza, że aloes w swoim składzie posiada ich aż dwadzieścia.

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu

Nie wszystkie są produkowane przez ludzki organizm, a aloes sprawia, że te, których mu brakuje, można dostarczać z pożywieniem. Nie bez znaczenia wydają się również enzymy, bez których sprawne funkcjonowanie organizmu nigdy nie jest możliwe oraz witaminy i substancje mineralne. Tym ostatnim wypada zresztą poświęcić szczególnie wiele uwagi, mówimy bowiem między innymi o wapniu, chromie, miedzi, żelazie, magnezie, potasie i sodzie, a więc tych składnikach, z powodu niedoboru których cierpimy najczęściej.

Kwasy tłuszczowe w aloesie

Aloes jest także źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Poza nim znajdują się one również w rybach, aloes jest więc doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie przepadamy za tymi ostatnimi. Warto wspomnieć także o saponinach o właściwościach ścierających oraz o ligninach, które pozwalają na maksymalnie efektywne nawilżanie skóry.

Zobacz również
Aloes - właściwości zdrowotne

Aloes ma nawilżający charakter, ponieważ jego miąższ to w 96 procentach woda. Jest to jedna z licznych zalet aloesu. W sumie pozostałe cztery procent to masa cennych składników aktywnych...

Aloes pod postacią soku i napoju stał się w naszym kraju bardzo popularny. Przez ostatnie dwa lata prym wśród pro zdrowotnych napojów wiodła woda kokosowa a to wszystko za sprawą...

Aloes to roślina lecznicza, która wydaje się bardzo znana, ale tak naprawdę nie wiemy o niej zbyt wiele jakby się tak bliżej tym zainteresować. W razie potrzeby sięgamy po liście...