29 listopada 2016 Aloes - właściwości zdrowotne
Co zawiera aloes?

Niesamowite zastosowanie liści aloesu

Liście aloesu w ponad 95% składają się z wody. Pozostała część to substancje, które są aktywnie biologiczne i będzie ich tam ponad 270. Chodzi o aloe vera charakteryzujący się tym, że jest bogatym źródłem białka w postaci aminokwasów. Znajduje się tam dziewięć z dziesięciu niezbędnych aminokwasów, których sam nie jesteśmy w stanie stworzyć. Wśród roślin takie bogactwo składników jest praktycznie niespotykane.

Miąższ zawiera duże ilości witamin począwszy od β-karotenu, witamin: C, B1, B2, B3, po mniejsze ilości pozostałych (w tym B12). Mamy tam również wiele cennych minerałów: potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarka, żelazo oraz śladowe ilości krzemu, kobaltu, manganu, miedzi, niklu, boru, glinu, litu, chromu, molibdenu, boru, cyny.

Niezwykle cennym składnikiem aloesu będą enzymy. Mamy tam między innymi mono, bi oraz polisacharydy oraz ich pochodne. Posiadają one zdolność wiązania się z białkami błon komórkowych oraz osocza. Najważniejszymi są molekuły cukrowe o długich łańcuchach. Ten skład sprawia, że jest to taki produkt, który ma wszechstronne działanie na ludzki organizm, szczególnie, że to produkt synergetyczny.

Składniki aloesu

Jakie są podstawowe obszary działania aloesu?

Przede wszystkim to produkt, który przywraca równowagę kwasowo zasadową w organizmie, która będzie zakłócona przez złe odżywianie. Zwiększa moc układu immunologicznego. Składniki aloesu będą pobudzą pracę makrofagów, dzięki czemu można niszczyć bakterie i wirusy. Można liczyć, że w ten sposób układ immunologiczny naszego organizmu poniekąd będzie po prostu pobudzony do pracy i tym samym okaże się wydajniejszy. Można również oczekiwać, że to produkt, który będzie w stanie zagwarantować oczyszczenie i odtrucie organizmu z toksyn endo oraz egzogennych.

Poprawia pracę naszej przemiany materii, odpowiada za florę bakteryjną w układzie komórkowym. Będzie to produkt, który może ułatwić nam wypróżnienie, ponieważ odpowiada za nawodnienie mas kałowych. Regeneruje układ nerwowy, odtruwa i regeneruje wątrobę, hamuje procesy degeneracyjne ważnego narządu. Może chronić nas przed stworzeniem kamieni nerkowych. Przeciwdziała zapaleniom,, łatwo przechodzi do głębokich warstw skóry. Przyspiesza gojenie się ran. Żel aloesowy wpływa na pracę fibroblastów, które odpowiadają za to, że rany szybciej się goją, budują się specjalne rusztowania tkanek. Aloes poprawia krążenie krwi, działa bakterio oraz grzybobójczo, regeneruje nasz organizm.

Zobacz również
Aloes - właściwości zdrowotne

Aloes ma nawilżający charakter, ponieważ jego miąższ to w 96 procentach woda. Jest to jedna z licznych zalet aloesu. W sumie pozostałe cztery procent to masa cennych składników aktywnych...

Mówiąc o właściwościach aloesu w pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na to, że aż 96 procent jego składu stanowi woda, nic więc dziwnego, że mówimy o rozwiązaniu, dla...

Aloes pod postacią soku i napoju stał się w naszym kraju bardzo popularny. Przez ostatnie dwa lata prym wśród pro zdrowotnych napojów wiodła woda kokosowa a to wszystko za sprawą...