30 listopada 2016 Właściwości soku z aloesu
12 właściwości soku z aloesu - część pierwsza

Aloes

Aloes cieszy się ogromnym powodzeniem i nie powinno nas to zaskakiwać, mamy bowiem do czynienia z rośliną wyjątkowo bogatą w substancje odżywcze. Co ciekawe, w warunkach, w których nie ma odpowiedniej ilości wody, aloes wykształca specjalną tkankę wodną, może więc gromadzić życiodajny płyn dostosowując się także na wiele innych sposobów do warunków, z którymi nie poradziłoby sobie wiele innych roślin. Podobnie, jak czosnek i cebula, również aloes jest zaliczany do roślin szparagowych, posiada przy tym nawet dwieście składników aktywnych mających korzystny wpływ na ludzkie zdrowie.

Tu warto wspomnieć choćby o witaminach i minerałach, nie bez znaczenia wydają się jednak również enzymy, polisacharydy, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe. Szczególnie interesujące wydają się przy tym liście aloesu, nie może być jednak inaczej, skoro zawierają nawet 99 procent wody.

Lista dwunastu interesujących właściwości soku z aloesu

Wysoka zawartość witamin

Gdy mówimy o witaminach, w które możemy zaopatrzyć nasz organizm sięgając po sok z aloesu, zazwyczaj mamy na myśli witaminę A, C oraz E. Nie można jednak nie docenić i tego, że w jego skład wchodzą również witaminy z grupy B, w tym zwłaszcza kwas foliowy (witamina B9) oraz liczne mikroelementy takie, jak choćby cynk, wapń, magnez, selen, sód, potas oraz chrom.

Aloes to źródło aminokwasów i kwasów tłuszczowych

O tym, jak dużą rolę mają do odegrania obecne w naszym organizmie aminokwasy, nikogo nie trzeba chyba przekonywać, mamy bowiem do czynienia ze sprawdzonym budulcem dla białek. Niestety, wielu z nich nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie, musi więc bazować na wsparciu z zewnątrz. Właśnie takie wsparcie daje mu sok z aloesu znany również z tego, że w jego skład wchodzą kwasy tłuszczowe mające szczególnie duże znaczenie dla organizmu.

Aloes łagodzi stres

Aloes jest znanym adaptogenem

Adaptogenom poświęca się coraz większą uwagę, nie może być jednak inaczej, skoro są one w stanie wspierać nasz organizm w momencie, w którym musi się on zmagać ze stresem i traumatycznymi przeżyciami. Co więcej, adaptogeny pomagają w walce z chorobami stymulując nie tylko charakterystyczne dla ludzkiego ciała mechanizmy obronne, ale i adaptacyjne. Dzięki temu można radzić sobie dobrze nawet ze stresem środowiskowym.

Zobacz również
Właściwości soku z aloesu

Sok z aloesu o cudownym działaniu W jaki sposób robi się sok z aloesu? Istnieje na to kilka prostych sposobów. Z aloesu można także zrobić nalewkę, ale najpierw trzeba dokonać zakupu...

Sok z aloesu ma właściwości lecznicze i odmładzające. Stosuje się go w kosmetologii i medycynie naturalnej, ponieważ wpływa leczniczo, pielęgnacyjnie i regenerująco na skórę. Warto...

Aloes pomaga w lepszym trawieniu Niestrawność to problem będący skutkiem ubocznym wielu chorób, trudno więc dziwić się, że właśnie o funkcjonującym prawidłowo przewodzie...